Drzwi zewnętrzne do domu to element aranżacyjny, który pełni wiele funkcji. Są niejako wizytówką domu. Powinny idealnie współgrać ze stylem elewacji czy kolorem okien. Oprócz aspektów wizualnych, drzwi powinny mieć odpowiednie parametry, które zapewnią domownikom należyte bezpieczeństwo. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Bezpieczeństwo i wytrzymałość na lata

Drzwi zewnętrzne do domu powinny cechować się odpowiednim stopniem wytrzymałości, gwarantując przy tym bezpieczeństwo mieszkańcom. Takie cechy mają drzwi PORTA THERMO: https://www.porta.com.pl/drzwi-zewnetrzne-do-domu. To stalowe drzwi wejściowe wysokiej klasy. Solidne wykonanie ze stali sprawia, że drzwi są o wiele bardziej wytrzymałe od drewnianych modeli. Tego typu drzwi są odporne na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne.

Nowoczesne rozwiązania

Dobre drzwi to takie, których konstrukcja idzie z duchem czasu. Wybierając zewnętrzne drzwi wejściowe, zwróć uwagę, czy są energooszczędne. Drzwi z kolekcji PORTA THERMO mają wysoką izolacyjność termiczną. To sprawia, że doskonale radzą sobie z zapobieganiem utraty ciepła z budynku, korzystnie wpływając w ten sposób na komfort termiczny mieszkańców.

Z drzwiami PORTA THERMO można skorzystać z szeregu nowatorskich rozwiązań. Wśród nich, warto wymienić ekey dLine. To inteligentny system, który pozwala otwierać drzwi nie tylko za pomocą klucza, ale też smartfona lub specjalnego czytnika. W ramach tego rozwiązania, można również nadawać innym osobom czasowy dostęp do domu. W ten sposób, będą mogły wejść do środka bez klucza.

W wersji pełnej lub z przeszkleniem

Zastanawiasz się, który model zewnętrznych drzwi wejściowych będzie lepszy: w wersji pełnej, czy z przeszkleniem? Wybierz ten, który bardziej Ci odpowiada. Drzwi przeszklone są produkowane z wysokiej klasy szkła hartowanego, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jednak, jeśli dojdzie jakimś trafem do ich zbicia, szkło rozpadnie się na drobne kawałki. To pozwoli uniknąć ewentualnego skaleczenia.

Warto również pamiętać, że przeszklone drzwi to szansa na więcej naturalnego światła we wnętrzu. Jeśli w Twoim przedpokoju brakuje światła, rozważ takie rozwiązanie. Przeszklone drzwi zewnętrzne, jak i inne modele drzwi PORTA THERMO, można kupić razem z naświetlami. To kolejny sposób na doświetlenie pomieszczenia. Nie trzeba chyba dodawać, że drzwi zewnętrzne z przeszkleniem to designerska propozycja, która przyciąga wzrok. Takie drzwi świetnie się prezentują i sprawiają, że wygląd domu zyskuje nowoczesny charakter.

Kolor ma znaczenie

Nie ma jednej, uniwersalnej szkoły, która byłaby w stanie jednoznacznie określić, do czego należy dobrać kolor drzwi zewnętrznych. Możliwości jest kilka. Zewnętrzne drzwi wejściowe mogą być dopasowane kolorystycznie do:

  • okien,

Kolor drzwi zewnętrznych do domu często jest łączony z kolorem okien, co zapewnia spójny wygląd. Jednak istnieje również opcja kontrastowego podejścia, gdzie drzwi są w mocnym kontraście do okien, co tworzy efektowy efekt wizualny.

  • elewacji,

Kolor drzwi zewnętrznych może być dopasowany zarówno do koloru elewacji, jak i stolarki okiennej, co pozwala na harmonijne połączenie tych elementów. Można manipulować kolorami, by osiągnąć zamierzony cel. Umieszczenie na tle ciemnej elewacji jasnych drzwi to sposób na ich optyczne powiększenie. Z kolei, gdy drzwi i elewacja będą w zbliżonych odcieniach, można łatwo wizualnie ukryć drzwi.

  • drzwi wewnętrznych.

Dopasowanie koloru drzwi zewnętrznych do drzwi wewnętrznych to sposób na spójność aranżacji. Można wybierać między takimi opcjami jak drzwi w tym samym kolorze, zbliżonych odcieniach lub kontrastowych kombinacjach, w zależności od pożądanego efektu. Można również dopasować je do siebie pod względem materiału, z jakiego zostały wykonane (okleina, drewno itp.). W szerokiej ofercie firmy PORTA znajdują się drzwi wewnętrzne zarówno lakierowane, jak i w okleinach syntetycznych i naturalnych. Bogata oferta sprawia, że łatwo dopasować do siebie drzwi pod względem materiału, z jakiego zostały wykonane, jak i koloru.

 

Artykuł sponsorowany

admin

0 thoughts on “Drzwi zewnętrzne wejściowe to wybór na lata. Jak wybrać odpowiednie?

  1. Ja najbardziej lubie jak drzwi sa czarne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *