Nowoczesna lodówka z zamrażalnikiem, wyposażona w innowacyjne technologie, stanowi coraz częstsze rozwiązanie wśród wielu użytkowników. To doskonale zrozumiałe, w końcu dzięki niej możemy znacznie dłużej przechowywać różnego rodzaju produkty, nie martwiąc się o to, że ulegną zepsuciu. Dodatkowe miejsce w zamrażarce stwarza dogodne możliwości, by zamrozić owoce, których możemy użyć poza sezonem. Pomimo tak wielu zalet, wydajność urządzenia może być równoznaczna z większym zużyciem energii elektrycznej. Jak w tej sytuacji wypadają lodówki wolnostojące marki Samsung? Sprawdź, w jaki sposób lodówka wolnostojąca może wpłynąć na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w Twoim inteligentnym domu.

Lodówki wolnostojące – kto powinien rozważyć ich wybór?

Planujesz zakup nowej lodówki? Z pewnością przejrzałeś już niektóre z dostępnych modeli i zastanawiasz się, które rozwiązanie będzie odpowiednie dla Ciebie. W końcu wybór nowej lodówki nie należy do zbyt częstych decyzji zakupowych. Niezależnie od tego, czy remontujesz nowe mieszkanie bądź jesteś osobą, którą interesują rozwiązania ułatwiające codzienne czynności, decyzja o zakupie nowego urządzenia nie powinna być podejmowana pochopnie. 

W takim razie lodówki wolnostojące czy może do zabudowy? Oczywiście nie istnieje jedna słuszna odpowiedź, gdyż każda z tych opcji ma swoje zalety. W dużej mierze ostateczna decyzja może zależeć od projektu Twojej kuchni oraz tego, ile miejsca jesteś w stanie przeznaczyć na to urządzenie. Lodówka wolnostojąca w kuchni to na pewno odpowiednie rozwiązanie dla tych osób, które potrzebują więcej miejsca do przechowywania jedzenia. Stąd stanowi świetne rozwiązanie w przypadku rodzin z dziećmi, ale również w biurach czy firmach. Kolejna zaleta lodówek wolnostojących to swoboda w aranżacji. Jeśli posiadamy odpowiednią ilość miejsca, możemy umieścić ją wszędzie tam, gdzie nam to odpowiada. Mimo to energooszczędność lodówek wolnostojących może budzić pewne wątpliwości. Jak wygląda to w rzeczywistości? Odpowiadamy!

Lodówki energooszczędne i ich zalety

Wiele osób, które stawały przed zakupem lodówki jeszcze 15 lat temu, zgodzi się, że to urządzenia, które pochłaniały bardzo dużo prądu, stąd jakiekolwiek sposoby na zaoszczędzenie nie wchodziły w grę. Na szczęście w ostatnim czasie uległo to znacznej zmianie. W konsekwencji nowelizacji przepisów zmianie uległ sposób oznaczania etykiet wskazujących energooszczędność sprzętów. Aktualnie zawiera się on pomiędzy literami A i G, gdzie nie umieszcza się dodatkowych plusów. Zmiany te miały miejsce, ponieważ urządzenia, do których mamy obecnie dostęp, zużywają o wiele mniej energii.

W tym miejscu szczególnie warto zwrócić uwagę na lodówki z zamrażalnikiem dostępne w ofercie marki Samsung. Charakteryzują się wysoką klasą energetyczną. Oprócz tego są najczęściej kupowanymi lodówkami*, które mogą zapewnić użytkownikowi praktyczne i nowoczesne funkcje, a te znacznie ułatwiają przechowywanie żywności. Wszystko to sprawia, że lodówka wolnostojąca w kuchni od marki Samsung będzie zarówno odpowiednim wyborem dla osób, które doceniają praktyczne rozwiązania, jak i fanów wszelakich nowinek technologicznych. 

Lodówki wolnostojące i Tryb AI Energy Mode

Czy słyszałeś o modelach lodówek Samsung, które w swojej pracy wykorzystują tryb AI Energy Mode? Jeśli potrzebujesz sprzętu, który pomoże Ci w oszczędzaniu energii elektrycznej, będzie to idealny wybór dla Ciebie. Na czym polega tryb AI Energy Mode?

Po włączeniu trybu lodówka w automatyczny sposób optymalizuje pracę, by zużywać nawet do 15%** mniej energii. Optymalizacja ta jest oparta na wzorcach użytkowania, jak częstotliwość otwierania drzwi, częstotliwość cyklu rozmrażania czy szybkość pracy kompresora. 

To jednak nie wszystko, co mają Ci do zaoferowania lodówki wolnostojące Samsung. Obecność modułu wi-fi i możliwość zarządzania sprzętem z poziomu aplikacji SmartThings (dostępna w wybranych modelach) sprawia, że możesz na bieżąco śledzić zużycie energii, a także planować przyszłe prognozy. Jeśli zostawisz niedomknięte drzwi lodówki, otrzymasz powiadomienie na telefonie, telewizorze lub smartwatchu. Dzięki temu nie będziesz płacił za nadprogramowe zużycie prądu w takich sytuacjach. 

 

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung

** Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń. 

 

admin

0 thoughts on “Lodówki wolnostojące z zamrażalnikiem – czy mogą być energooszczędne?

  1. Teraz te lodówki to nijak się maja do starych modeli. Tyle opcji ze szok

  2. Lubię samsunga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *