W świecie opanowanym przez technologię IP wciąż istnieją systemy monitoringu wspierające starsze standardy transmsji w innowacyjnej odsłonie. Do takich rozwiązań z pewnością możemy zaliczyć monitoring Dahua w technologii HD-CVI! W artykule pokażemy Ci czym jest technologia HD-CVI oraz dlaczego warto wybrać monitoring Dahua tej klasy!

Czym jest monitoring Dahua w technologii HD-CVI?

Systemy telewizji przemysłowej CCTV w technologii HD-CVI (ang. High Definition Composite Video Interface) to nowoczesne instalacje oparte na klasycznym medium transmisyjnym, jakim jest okablowanie koncentryczne. Wykorzystanie koncentryka CV (ang. Composite Video) pozwala na wykorzystanie zalet systemów analogowych i połączenie ich z korzyściami, dostępnymi dla użytkowników instalacji cyfrowych. Profesjonalny monitoring Dahua HD-CVI pozwala na modernizację istniejącej infrastruktury, wykorzystującej kabel koncentryczny do transmisji video pomiędzy systemem kamer a rejestratorem. Użytkownicy zyskują w ten sposób możliwość rozbudowy instalacji o kamery wysokiej rozdzielczości bez potrzeby kosztownej wymiany rejestratora oraz całego okablowania. Pamiętajmy też, że kabel koncentryczny RG59 pozwala na jakościową transmisję w odległości nawet 500 metrów.

Czym różni się HD-CVI od innych standardów monitoringu?

Przede wszystkim zapewnia wysoką jakość obrazu w dużej rozdzielczości. Zastosowane rozwiązania modulacyjne zapobiegają stracie jakości i pozwalają na szybką transmisję na poziomie nawet 25 klatek na sekundę. Produkowany przez Dahua monitoring HD-CVI to również wsparcie ASC (ang. Auto Signal Compensation) oraz niwelacji przesłuchów międzykanałowych CVBS. W ten sposób sygnały odpowiadające za barwę i jasność są odseparowane i mniej podatne na zakłócenia. HD-CVI, w przeciwieństwie do technologii IP, nie wymaga od monterów znajomości zagadnień związanych z konfiguracją i diagnostyką urządzeń pracujących w sieciach komputerowych LAN. Możliwość zatrudnienia mniej wyspecjalizowanego personelu do montażu instalacji monitoringu Dahua HD-CVI sprawia, że znacząco spadają koszty związane z modernizacją lub nowym wdrożeniem systemu telewizji przemysłowej w przedsiębiorstwie lub domu jednorodzinnym.

Dlaczego monitoring Dahua jest warty uwagi?

Niezależnie, czy mówimy o monitoringu Dahua w technologii HD-CVI, czy systemach IP, rozwiązania tej marki oferują użytkownikom szereg korzyści! Zalety urządzeń zebraliśmy poniżej.

  • Uniwersalne dopasowanie – dostępność kamer i rejestratorów o zróżnicowanych parametrach technicznych sprawia, że łatwo dopasować monitoring Dahua do swoich potrzeb.
  • Hybrydowe rejestratory IP HD-CVI – w ofercie można znaleźć hybrydowe rejestratory, umożliwiające czerpanie korzyści z dobrodziejstw obu technologii – IP oraz HD-CVI.

Rejestrowanie obrazu przez całą dobę – dzięki wbudowanym w kamery monitoringu Dahua emiterom podczerwieni obraz jest rejestrowany niezależnie od warunków

  • oświetleniowych.
  • Wsparcie pojemnych dysków HDD – obsługa dużych dysków twardych HDD sprawia, że możemy archiwizować obraz w najwyższej jakości ze wszystkich kamer.
  • Łatwe zarządzanie i obsługa zdalna – dzięki dostępności aplikacji mobilnej, oprogramowania komputerowego oraz specjalnego interfejsu WEB możliwa jest diagnostyka, serwis, zarządzanie oraz podstawowa obsługa zdalna z dowolnego miejsca.

Oferowany przez Dahua monitoring IP i HD-CVI jest ceniony zarówno przez użytkowników, jak i profesjonalnych instalatorów za łatwość wdrożenia i niezawodne działanie.

Gdzie mogę kupić kamery i rejestratory Dahua w dobrej cenie?

Wiesz już, że analogowe systemy telewizji przemysłowej mogą odkrywać przed Tobą nową jakość obrazu, dzięki zastosowaniu technologii HD-CVI. Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz kupić kamery i rejestratory Dahua w dobrej cenie, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Wejdź na stronę sklepu internetowego sklep-ecsystem.pl i odkryj szeroki asortyment produktów do monitoringu Dahua. Zyskasz również indywidualne doradztwo zakupowe, realizowane przez doświadczonych w branży fachowców.

 

 

Artykuł sponsorowany

admin

0 thoughts on “Poznaj monitoring Dahua w technologii HD-CVI!

  1. Mieć dom i nie mieć monitoringu to lekka głupota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *