W dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie bez sprzętu AGD. W każdym gospodarstwie domowym są lodówki, kuchenki gazowe i elektryczne oraz sprzęt sprzątający. Nie wszyscy jednak mają produkty najnowszej generacji, które wyróżniają się między innymi wielofunkcyjnością, jakością, energooszczędnością i designem. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto wymienić sprzęt AGD na nowy.

  1. Przestarzała pralka lub lodówka: co robić?
  2. Naprawiać sprzęt czy kupować nowy?
  3. Co zrobić ze starym sprzętem AGD?

W sklepach internetowych, takich jak sferis.pl, można kupić rozmaite produkty na użytek domowy lub firmowy. Jeśli chodzi o sprzęt AGD, konsumenci na ogół interesują się nowinkami technologicznymi i są otwarci na innowacje. Warto podkreślić, że Polacy wymieniają tego rodzaju sprzęt co jakiś czas. Niektórzy ludzie mają sprzęt wywodzący się z końca XX wielu lub jeszcze starszy. Korzystają z niego, gdyż nadal działa. Problemem może być to, że produkty zakupione kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu generują duże zużycie energii elektrycznej. W dobie kryzysu energetycznego i szalejących cen za prąd i gaz dalsze trzymanie przestarzałego sprzętu nie jest dla nikogo korzystne. Warto zainwestować w produkty, które są energooszczędne i mają wiele funkcji. Przykładem może być pralka, która ma program, za pomocą którego można robić pranie bez użycia detergentów (zastępuje je para). Taki program jest dobry dla alergików. Oczywiście trzeba sprawdzić, co można prać w danej temperaturze (informacje na ogół znajdują się na metkach ubrań, pościeli, ręczników i tym podobnych). 

Przestarzała pralka lub lodówka: co robić?

Stara lodówka lub pralka to zdecydowanie większe faktury za prąd. Od 2022 roku świat mierzy się z problemem związanym z kryzysem energetycznym. Zjawisko to jest dość trudne do zrozumienia przez ludzi i dla większości jest to abstrakcja. Natomiast od dłuższego czasu można zauważyć, że energia elektryczna non stop drożeje i nikt nie wie, jak będą się kształtować ceny w najbliższym czasie. Nie każdy może ograniczyć liczbę prań w skali miesiąca, nie da się też wyłączyć lodówki czy zmywarki. Ludzie przyzwyczaili się, że są to produkty, które muszą być w każdym domu. Nikt nie chce obniżać komfortu życia. Z tego względu warto sprawdzić, jakie lodówki można kupić na stronie https://www.sferis.pl/lodowki-3323

Naprawiać sprzęt czy kupować nowy?

Sporo osób zastanawia się, jaki jest sens naprawiania kilkunastoletniej lodówki lub pralki. Koszt naprawy nie jest niski, czasem jest zbliżony do ceny nowego produktu. Jest to zawsze decyzja indywidualna, przy czym korzystniej jest jednak kupić nowy sprzęt, gdyż ten oszczędza energię elektryczną. Każdy konsument może sprawdzić w opisie produktu, jakie ma on parametry i jakie jest przewidywane roczne zużycie energii w skali rocznej. Czasami można zauważyć oszacowanie kosztów eksploatacji w ciągu roku, przy czym jest to wartość orientacyjna, która może wykazywać rozbieżności w przypadku podwyżek cen i dalszej postępującej inflacji. 

Co zrobić ze starym sprzętem AGD?

Niektóre sklepy internetowe informują o możliwości odbioru starego sprzętu AGD przy dostawie nowych produktów. Trzeba to jednak zgłosić przy składaniu zamówienia. Istnieje możliwość zamówienia wywozu elektrośmieci przez wyspecjalizowane firmy (usługi darmowe lub odpłatne). Można też samodzielnie wywieźć sprzęt elektroniczny do odpowiednich punktów. Takiego sprzętu nie można wystawiać przed blok ani wrzucać do pojemników na odpady komunalne lub segregowane. 

 

Artykuł sponsorowany

admin

0 thoughts on “Dlaczego warto wymienić sprzęt AGD na nowy?

  1. Teraaz coraz częściej trzeba wymieniać sprzęt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *